Wielki bój o Fotel Lidera

Derby o fotel lidera. KS Sarzyna – Francesco Jelna Niedziela 16.00 Już w najbliższą niedzielę na „Estadio za Wodo” prawdziwy mecz „2 w 1”. Po pierwsze derby gminy Nowa Sarzyna, po drugie mecz o przewodnictwo w klasie A, gdyż zespół zgarniający pełną pulę zostanie samodzielnym liderem. Dotychczas obie ekipy zgromadziły po 15 punktów odnosząc 5 zwycięstw oraz raz schodząc z boiska bez zdobyczy punktowej. „Sarzynianka” to zespół strzelający najlepiej w lidze ( 25 bramek), natomiast nasi najbliżsi rywale zdobyli 19 bramek, z czego aż 7 w ostatniej kolejce, pokonując do zera zespół z Jarocina. Gra defensywna prezentuje się na podobnym poziomie, nasz zespół stracił 9 bramek, natomiast drużyna z Jelnej 8. W ostatnich sezonach to zespół z Jelnej byłby uznawany za wyraźnego faworyta, lecz nie tym razem. Ekipa Tatarów zmieniła się o 180 stopni, poprzez zarząd i całą kadrę. Przed tym sezonem do KS Sarzyna przyszli bowiem: grający trener Krzysztof Cebula, Artur Łuczak, Kamil Kusy, Tomasz Bieńkowski, Dawid Bieńkowski, Daniel Bieńkowski, Marcin Miekina a odszedł jedynie trener Węglarz wraz z synem Michałem. W tamtym sezonie u siebie padł remis 1:1, Sarzynianka straciła gola w ostatniej minucie po strzale z rzutu wolnego. Tym razem pojedynek zapowiada się znacznie bardziej emocjonująco. Czy duet Kusy –Łuczak po raz kolejny pozbawi złudzeń obronę rywali ? Czy zwycięska passa zostanie podtrzymana ? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedziele około godziny 18.00 Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, kibice będą na pewno „12” zawodnikiem drużyny, który niewątpliwie przyda się w walce o zwycięstwo.